گام به گام فارسی دهم از درس اول چشمه تا درس هجدهم عظمت نگاه را پوشش 100 درصدی و کامل برای تمامی رشته‌های متوسطه دوم ازجمله ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی می‌دهد که این پوشش دهی شامل معنی شعر و لغات، پاسخ جامع کارگاه متن پژوهی (قلمرو زبانی، ادبی، فکری)، معنی و مفهوم کلی گنج‌های حکمت می‌باشد.

دسترسی سریع‌تر به نوشته

چرا باید از گام به گام فارسی دهم استفاده کنیم؟

حل المسائل فارسی، متن دروس (هم لغات هم شعر) را بر اساس سه قلمرو (زبانی، فکری، ادبی)  به تحلیل و بررسی میپردازه که با اینکار به راحتی به بالا رفتن سطح درک و و فهمیدن کامل ما به هر اثر کمک شایانی میشه.

قلمرو زبانی:بر اساس دو سطح واژگانی و دستوری تعریف‌شده و به بررسی فارسی یا غیرفارسی بودن لغات، روابط معنایی کلمات از قبیل تضاد، مترادف، تضمن، تناسب، نوع گزینش، صرف و نحو، قواعد دستوری می‌پردازد.

قلمرو فکری: متن ازنظر ویژگی‌های فکری، روحیات، اعتقادات، گرایشات بررسی می‌شود. روان‌خوانی، شعرخوانی و حکایات در این زیرمجموعه قرار می‌گیرد.

قملرو ادبی: بر اساس عناصر زیبایی‌آفرین مثل (وزن، قافیه، تلمیح، واج‌آرایی، تکرار، سجع، جناس، تشبیه، استعاره، کنایه، تضاد، ایهام، مراعات نظیر به بررسی می‌پردازد.

معنی و مفهوم همه‌ی شعر و لغات درسها

معنی شعر فارسی دهم درس اول چشمه
معنی شعر درس چشمه فارسی دهم

دانستن مفهوم و معنا کلمات به شما کمک میکنه که درک بهتری نسبت به اون جمله یا شعر داشته باشید و بامعنی کردن کلمه به کلمه به مفهوم کل جمله دست پیدا می‌کنید که در امتحانات کمک زیادی به شما میشه

پاسخ کارگاه متن پژوهی و 3 قلمرو

اکثر سوالات امتحانی از همین بخش کارگاه متن پژوهی و قلمرو ها تهیه میشه. گام به گام فارسی دهم با حل تمامی قلمرو های زبانی ادبی فکری شما را در مسیر پیشرفت کمک میکنه.

فهرست سرفصل و دروس فارسی دهم

کتاب فارسـی پایه دهم از هشـت فصل با عنوان‌های ادبیات تعلیمی، ادبیات سفر و زندگی، ادبیات غنایـی، ادبیـات پایـداری، ادبیات انقلاب اسلامی، ادبیات حماسـی، ادبیات داسـتانی و ادبیات جهان، تشکیل‌شده است

درس اول: چشمه
درس دوم: از آموختن ننگ مدار
درس سوم: پایداری از حقیقت
درس چهارم: درس آزاد
درس پنجم: بیداد ظالمان
درس ششم: مهر و وفا
درس هفتم: جمال و کمال
درس هشتم: سفر به بصره
درس نهم: کلاس نقاشی

درس دهم: دریادلان صف شکن
درس یازدهم: خاک آزادگان
درس دوازدهم: رستم و اشکبوس
درس سیزدهم: گردآفرید
درس چهاردهم: طوطی و بقال
درس پانزدهم: درس آزاد
درس شانزدهم: خسرو
درس هفدهم: سپیده دم
درس هجدهم: عظمت نگاه

باکس دانلود

حجم فایل: 3 مگابایت / فرمت: PDF

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید